Zaznacz stronę

NATURALNY KALENDARZ 2020

A gdyby tak zamiast listy codziennych zadań – w pierwszej kolejności zaplanować w kalendarzu swoje „bycie” i dbanie o siebie?

A gdyby mieć kalendarz, który zbliży do rytmu natury, pór roku i poprowadzi przez wszystkie miesiące?

ZAJRZYJ DO ŚRODKA

Dane techniczne:

 • 16 x 21 cm (nieco szersze A5)
 • 256 stron
 • twarda oprawa,
 • czarno – biały zadruk
 • wstążka,
 • oprawa szyto – klejona, dobrze się otwiera
 • rozkłady miesięczne + opis wprowadzający do danego miesiąca
 • rozkłady tygodniowe
 • karty dzienne

… ale to nie wszystko! 🙂 Nie chcemy zdradzać Ci wszystkich zakamarków kalendarza. Zabierz go ze sobą w podróż do bycia bliżej siebie i rytmu natury!

TEN KALENDARZ ZOSTAŁ ZAPROJEKTOWANY PO TO,
ABY O SIEBIE ZADBAĆ.

WIELE WĄTKÓW.

Każda z nas ma takie obszary swojego życia, którym chciałaby poświęcić więcej uwagi: dobry sen, ruch, nawilżanie, pielęgnacja ciała… Staramy się w tym naszym codziennym zabieganiu pilnować rzeczy ważnych – niektóre z nas spisują nawyki w notesie inne korzystają
z aplikacji… Czasem jednak te próby zatroszczenia się o różne obszary są oderwane od siebie, robione z doskoku.

A gdyby tak mieć narzędzie pomocne w dbaniu o siebie na wielu płaszczyznach? Pozwalające monitorować ważne nawyki, wsłuchać się w potrzeby ciała, jego rytm i zbliżyć się do rytmu jaki wyznacza natura poprzez pory roku…?

 

RÓŻNE DZIEDZINY – JEDEN KALENDARZ  #selfcare

Na holistyczne dbanie o siebie  składa się wiele dziedzin: zdrowe odżywianie, sen, ruch, naturalna pielęgnacja ciała, kontakt z naturą i jej cyklami, wsłuchiwanie się w potrzeby swojego ciała, rozwój duchowy i intelektualny, regeneracja i odpoczynek, zadbanie o obecność rzeczy i działań, które nam sprawiają radość…

Kalendarz łączy ze sobą wiele obszarów i wiele dziedzin – czerpie z różnych podejść, mądrości ludowej, ziołolecznictwa, wiedzy o fazach księżyca. Prowadzenie przez poszczególne miesiące roku, a także opis faz cyklu menstruacyjnego zostały oparte na podejściu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Niezależnie od źródła kalendarz jest narzędziem pomocnym do tego, aby “osadzić się” bliżej siebie i bliżej cykli natury.

Ten kalendarz może być wspaniałym towarzyszem w drodze do zadbania o siebie w sposób holistyczny. Jeśli tylko chcesz – bo wszystko zależy od Ciebie ♥

RYTM NATURY

RYTM DOBOWY:
Natura wyznacza nam codziennie rytm cyklem dobowym, wschodami i zachodami słońca, światłem i ciemnością. Późne chodzenie spać, mała ilość snu to działanie… wbrew sobie i naturze. Być może z tym kalendarzem spróbujesz na nowo posłuchać co mówi Twoje ciało i zagłuszony zegar biologiczny. 

 • Przed każdym miesiącem znajdziesz opis odnoszący się do tego jakie zmiany zachodzą w naturze i jak się do nich dostroić. Znajdziesz tam także informację, o tym jak nieco modyfikować godziny pobudki i zasypiania w zależności od pory roku. 
 • W tabelach z rozkładem tygodnia zaznaczaj godziny pobudki i zasypiania. Zobacz jak kształtuje się ten rytm u Ciebie i czy śpisz wystarczającą ilość godzin.  

Na kartach poszczególnych dni znajdziesz godziny wschodów i zachodów słońca.

RYTM PÓR ROKU:

 • Przed każdym miesiącem znajdziesz opis odnoszący się do tego co się dzieje w przyrodzie i jak najlepiej dopasować do tego swój styl życia i sposób odżywiania.Wpisy zostały oparte na wskazaniach wschodnich systemów medycznych – Tradycyjnej Medycyny Chińskiej i Ajurwedy, które holistycznie patrzą na człowieka i jego związek z naturą. 
 • Na stronach poszczególnych dni znajdziesz intencje i cytaty, które nie są rozmieszczone przypadkowo – nawiązują bowiem do energii pory roku i danego miesiąca. Ponadto, zostały tutaj wybrane takie wpisy, które dotyczą relacji z samym sobą i otaczającym nas światem. Mają na celu zaprosić Cię do bycia bliżej siebie.

RYTM FAZ KSIĘŻYCA

Kalendarz został zaprojektowany w taki sposób, aby łatwo było odnaleźć w jakiej fazie księżyca jesteśmy. Dodatkowo znajdziesz tutaj rozpiskę nawiązującą do oddziaływania księżyca na pielęgnację ciała. 

 • Tabele z rozkładem miesiąca: znajdziesz tutaj oznaczenia faz księżyca, nazwy poszczególnych pełni, oznaczenia pielęgnacyjne
 • Tabele z rozkładem tygodnia: szybko zlokalizujesz w jakiej fazie obecnie jesteśmy, znajdziesz tutaj także oznaczenia pielęgnacyjne
 • Na kartach poszczególnych dni znajdziesz znaki zodiaku, oznaczenia poszczególnych faz księżyca.

TWÓJ WEWNĘTRZNY RYTM

BLIŻEJ CIAŁA – CYKL MENSTRUACYJNY

Poza dostrojeniem się do pór roku i poszczególnych miesięcy, pamiętaj o swoim wewnętrznym cyklu. Zrób więcej miejsca na uważne wsłuchanie się w potrzeby swojego ciała – dostosuj odżywianie, aktywność i plany do cyklu menstruacyjnego.

 • Na początku kalendarza znajdziesz opis poszczególnych faz cyklu w ujęciu Tradycyjnej Medycyny Chińskiej. Sprawdź jak możesz o siebie zadbać na kolejnych etapach, aby zapewnić sobie dobre samopoczucie i energię.  Porady nawiązują do sposobu odżywiania, aktywności, regeneracji.
 • W rozkładzie miesiąca znajdziesz przypomnienie o rozpisaniu faz Twojego cyklu – dostosuj do niech w miarę możliwości swoje plany. 

DODATKI – BYCIE W RYTMIE, BALANS, UZIEMIENIE

WYJĄTKOWE DODATKI POMAGAJĄCE ZŁAPAĆ RÓWNOWAGĘ, BALANS, RYTM

NATURALNE PERFUMY DOBROSTAN

DOBROSTAN unikalna mieszanka najwyższej jakości olejków eterycznych dla naturalnej bogini.

WRÓĆ DO WŁASNEGO RYTMU.
Dobrostan to wyjątkowa mieszanka olejków eterycznych, które zapewniają uziemienie i pomagają zrównoważyć emocje. Znane z kojącego działania zarówno na umysł, jak i ciało, olejki eteryczne szybko dają poczucie relaksu i uspokajają emocje.

Dobrostan jest w wygodnym 15-ml roll-on dla łatwej aplikacji w pracy, na spacerze lub w domu. Wystarczy nałożyć na szyję, ramiona lub za uszy, aby uspokoić emocje, jednocześnie ciesząc się aromaterapią i poczucie odprężenia i wewnętrznej równowagi.

Skład: 100% naturalne olejki eteryczne z werbeny i kadzidła-olibanum, 100% naturalny, organiczny i zimnotłoczony olejek jojoba. Nazwa botaniczna: Litsea cubeba, Bosellia serrata, Simmondsia Chinensis Seed Oil

AUTORKA: KASIA RAW

Kasia Stryczniewicz
Po ukończeniu kursu nauczycielskiego w International Sivananda Centre w Tyrolu w 2008 roku zdecydowała się na kontynuację praktyki
i edukacji, jeżdżąc po całym świecie, od Anglii i Francji poprzez Kanadę, Chiny, Indie, aż po Indonezję. Obecnie prowadzi własne studio jogi pod Krakowem, łącząc swoją pasję
do jogi z olejkami eterycznymi. Autorka książki „Podstawy aromaterapii w pracy z ciałem i emocjami” www.kasiaraw.pl.

 

 

BRANSOLETKA W RYTMIE NATURY

DIOPSYD – Diopsyd to kamień łączący nas z Matką Naturą. Kamień ten łączy pole elektromagnetyczne osoby z polem elektromagnetycznym planety  Jest uziemiający niczym chodzenie boso w lesie  Ponadto, według ezoteryków koi rany emocjonalne i pomaga wybaczać. Ludziom, którzy są przytłoczeni codziennością, pomaga docenić życie i odzyskać radość istnienia.

HEMATYT  zwany też krwawnikiem, jego głównym składnikiem jest żelazo. Według medycyny alternatywnej dobrze wpływa na krew oraz serce.

Bransoletka wykonana jest specjalnie z okazji premiery Kalendarza 2020 i dostępna jest w nim w zestawie. Uwaga: ilość ograniczona.

AUTORKA: MONIKA Monika Mizińska-Momčilović 

Szczypta magii, garść rodzimych legend, spora dawka ziół i natury okraszona podróżami w dzikie miejsca… Oto z czego składa się jej życie. Z wykształcenia metodyk języków obcych, na życie zarabia jako rękodzielnik i tłumacz. Najczęściej można spotkać ją w lesie, na Instagramie lub w kuchni przy pleceniu naszyjników oraz tworzeniu ziołowych naparów, maceratów i nalewek. Na blogu bewilderslavica.com Monika zaraża miłością do ziół, natury, outdoorowego stylu życia, dzikich podróży i rodzimych korzeni.  

CO WIĘCEJ?

DODATKOWE PROPOZYCJE :

MINIMALISTYCZNY KALENDARZ

Kalendarz ścienny na 2020. Niewielka forma plakatu, umożliwia powieszenie w ramce lub położenie na biurku. Minimalistyczny grafika sprawia, że całość jest lekka w odbiorze i sprawdzi się w każdym pomieszczeniu.

Rozmiar: A4

Papier ozdobny 240 g.

AUTORKA: MARIA KOPEĆ

Zawodowo i z zamiłowania grafik komputerowy. Od czasu do czasu projektant ubioru. Miłośniczka motywów roślinnych, szkiców i ilustracji dla dzieci. Właścicielka sklepu internetowego  PLAKATY DO DOMU z autorskimi grafikami.
Autorka graficznej oprawy publikacji portalu naturalnabogini.pl: dziennika PLAN NA DOBROSTAN i Kalendarza 2020 do życia zgodnie z rytmem natury.

 

NASZYJNIK NATURALNA BOGINI

Naszyjnik Naturalna Bogini to naszyjnik o długości 45 cm, wykonany w całości ze srebra próby 925, pozłocony grubą warstwą złota i wykończony na wysoki połysk. Naszyjnik jest efektem współpracy marki biżuteryjnej KAVOdesign z portalem naturalnabogini.pl.

Jako znak wykorzystano logo portalu autorstwa Kingi Dybek, która tak je opisuje:  „Logo symbolizuje tańczącą w kręgu kobietę. Znak graficzny jest jednoczesnym symbolem natury i przyrody ponieważ kobieta odwrócona o 180 stopni zamienia się drzewo wyrastające z nasiona. Forma znaku została oparta na pierwotnych, plemiennych symbolach kobiecości oraz symbolu drzewa, należącego do pierwszego w dziejach ludzkości systemu komunikacji obrazkowej. Kolor złoty symbolizuje ziarno, które nawiązuje do naturalności. „

AUTORKA: KATARZYNA WOJNIAK – KAVO DESIGN

KAVO powstało z miłości do minimalizmu i z chęci nadawania biżuterii znaczenia. Nic w KAVO nie jest przypadkowe, każdy element tworzę z myślą o symbolice, która ma moc zmieniania życia. www.kavodesign.com/

 

BLIŻEJ NATURY – ŻYWY KALENDARZ

Nie jesteśmy w stanie zmieścić wszystkiego w kalendarzu papierowym. Jednakże uzupełnieniem do niego jest grupa Naturalne Boginie na Facebooku. To taki „żywy kalendarz”. Znajdziesz tam uzupełnienie do opisów, wiele receptur do domowej kosmetyczki i apteczki, porady i live ze specjalistami – nt. tego jak dbać o skórę, jak się wspomagać aromaterapią w poszczególnych okresach roku i wiele innych.

Grupa działa już jakiś czas, a od stycznia będzie prowadzona w bliskim nawiązaniu do kalendarza i portalu www.naturalnabogini.pl.

Dołącz, czekamy na Ciebie! ♥

KALENDARZ 2020 W RYTMIE NATURY

Kalendarz, który prowadzi przez pory roku i pozwala się osadzić w rytmie. W rytmie natury i własnego ciała.